Translate

ceturtdiena, 2015. gada 7. maijs

Grāmata: Salla Simuka (Sniegbaltītes triloģija) " Sārta kā asinis". (1. grāmata)

Grāmata: Salla Simuka (Sniegbaltītes triloģija) " Sārta kā asinis". 

Ir bijis pārāk liels klusums no manis. Bet esmu atgriezusies: tikpat jauna,tikpat forša un radoša :) 

Daudz esmu šajā laikā lasījusi visdažādāko literatūru :) Šobrīd manās rokās ir izlasīta pirmā grāmata no somu slavenās rakstnieces Sallas Simukas Sniegbaltītes triloģijas pirmā grāmata "Sārta kā asinis". Ik pa mirkli grāmatā parādās iezīmes,citāti no Brāļu Grimmu pasakas "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši.". 

Autors: Salla Simuka
Nosaukums: Sārta kā asinis
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2014
Lpp: 256


Kas man lika izvēlēties tieši šo grāmatu no visām citām grāmatnīcas plauktā? :)

Pirmais mani piesaistīja: grāmatas dizains. Melni gaišās toņu spēles papildinātas ar sārtiem, stilizētiem asins traipiem. Bet visvairāk mani piesaistīja lapaspušu maliņu krāsa- sarkana. Nešķirstot grāmatu,liekas,ka pilnīgi visas lapaspuses ( arī to iekšiene) ir sārtas- tik sārtas kā asinis. 

Grāmatas sirds- saturs :)

Atverot pirmās lapaspuses,radās intriga- vai grāmatas saturs būs tikpat baudāms kā tās dizains?  Intriga turpinājās ikvienā lapaspusē, jo par grāmatu nekas nebija iepriekš dzirdēts. 

Pirmās lapaspuses citāts: 

" Šobrīd baltumā ik mirkli parādījās arvien vairāk sarkanā. Tas izpletās, iekaroja laukumu, lavījās tālāk pa sniegpārslai vien, savā ceļā tās iekrāsodama. Daļa sarkanā bija nošķiedusi tuvumā esošo sniegu sarkaniem punktiņiem. Tie bija tik košā krāsā, ka noteikti būtu savu sarkanumu izklieguši, ja spētu izdvest skaņu."

Jau ar pirmo lapaspusi autore uzjundī lasītājam domas uz spriedzes pilnu, interesantu, aizraujošu, bīstamu notikumu virkni- asinis, salts sniegs,baiss notikums. 

Viss stāsts grozās ap somu pusaudžu meiteni- Lumiki. Maza, neitrāla, skolā itkā nepamanāma,bet tomēr visi par viņas eksistenci zin. Audzēkne,kura copē desmitniekus tiklab fizikā kā arī filozofijā. Meitene,kura vienmēr ēd vienatnē, bet neizskatās vientuļi. Ik rīta rituāls, ieslīdēt Neizpratne?! Nelāgs sapnis no kā nevar pamosties?! Mirāža?! NĒ- īsta realitāte te un tagad. 

Lumiki dzīves moto ir nebāzt degunu svešās darīšanās- bet riņķī esošie notikumi ievelk meiteni vēl dziļāk baisu noziegumu virknē. Pakaļdzīšanās, narkobandas pasaku balle, izliktas lamatas, stindzinoši notikumi- šāda pārvērtās Lumiki ikdiena. 

Plāns ir kā atšķetināt šo visu- vai tas izdosies vai nē, to meklē grāmatas lapaspusēs :) 

Kādu lasītāju auditoriju ieinteresēs grāmata? :) 

Grāmata ieintriģēs gan pusaudžus, gan pieaugušos, kuriem patīk viegla un ātri lasāma literatūra, kas aizrauj ar saviem spriedzes notikumiem. Lasot grāmatu, piemīt spēja nolikt grāmatu uz plauktiņa tikai tad, kad tā ir izlasīta :) Ne par velti tā ir ieguvusi popularitāti gan Somijā, gan visā pasaulē. Iesaku izlasīt :)

Daži grāmatas citāti intrigai :) 

"Viņa paskatījās uz laboratorijas grīdu, kur bija pamanījusi sarkanbrūnus traipus. Tad nopētīja banknotes stūri,kas bija tikpat sarkanbrūns. Tai pašā mirklī Lumiki zināja, kas traucējoši ož laboratorijā. Vecu asiņu smaka. "

"Sals plosīja plaušas,kerzu zoles slīdēja uz ledainā celiņa. Lumiki paspēja paskatīties atpakaļ tik daudz, lai pamanītu busiņā sēžam divus vīriešus. Arī viņi bija aizseguši sejas tā,ka redzamas tikai acis. Tā pati kompānija. "

Bet pārējos spriedzes notikumus meklē grāmatas lapaspusēs :)                             
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru